Stereotipi – padnite!

victoria-janashvili

Victoria Janashvili, fotograf, odlučila je da na svojim fotografijama prikaže i nešto drugačije obline od uobičajenih – ljepotu tijela u svim svojim oblicima. Modeli Denis Bidot i Marina Bulatkina pomogli su joj  tome.

“Iako je veličina odjeće za prosječnu ženu 14, ipak se stereotipi američkog društva postavljaju kao standardi kada je slika ženskog tijela u pitanju. Zato sam provela godine fotografišući različite tipove modela, te učestvujući u različitim kampanjama po motom – neosviještenost slika tijela, koje su postale predmetom brojnih diskusija. U svojoj knjizi voljela bih da nastavim svoju misiju i lomim društvene stereotipe, kako bi konačno zauzeli stav da se žena može osjećati dobro u svojoj koži.”

Victoria Janashvili

victoria-janashvili-1victoria-janashvili-2victoria-janashvili-3victoria-janashvili-4victoria-janashvili-5victoria-janashvili-6victoria-janashvili-7

Vidim ljepotu. A vi?

Categories:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s