GOJKOVIĆ PREPORUČUJE: KNJIGE S KOJIMA ĆETE PROVESTI LJETO 2017!

Donosim vam izbor najtraženijih knjiga za LJETO 2017, zajedno sa kolegom Miroslavom Gojkovićem, vlasnikom ANTIKVARNICE RAMAJANA, koji je sa nama podijelio svoja iskustva gostujući na Sajmovima knjige širom regiona.

Trenutno izlaže u Banjoj Luci, a tik prije toga je bio u Sarajevu i sa sobom donio veliko zadovoljstvo.

DSCN6964_resize
Svakako jedna od preporuka je i uvijek aktuelna knjiga Umijeće ljubavi Ericha Fromma; na slici: Miroslav Gojković

Za one koji planiraju da ljeto provedu u društvu dobre knjige, da li na svom godišnjem odmoru – kod kuće ili na plaži u gradu, odnosno na moru; ili ste na raspustu, ali ne želite gubiti vrijeme, ovo je izbor za vas:

JELENA BAČIĆ ALIMPIĆ: NIGDE NEMA TE
VESNA DEDIĆ MILOJEVIĆ: SETI SE NAŠE LJUBAVI
MURAKAMI: ŠTA GOVORIM KADA GOVORIM O TRČANJU
JU NESBE: ŽEDJ
40 PRAVILA LJUBAVI, BIOGRAFIJA O RUMIJU
MILJENKO JERGOVIĆ: LEVIJEVA TKAONICA SVILE
YUVAL NOAH HARARI: SAPIENS
MIRJANA BOBIĆ MOJSILOVIĆ: TVOJ ANDJEO ČUVAR

Zanimljivosti

Za Levijevu tkaonicu svile Milenka Jergovića čitaoci govore da su novi Znakovi pored puta! , a za ljubitelje istorije i naučnih podatka prava poslastica je kratka istorija čovječanstva Yuval Noah Hararija – SAPIENS.

I ono što se traži posebno kada dođe dijaspora ili kada se stranci nađu na sajmovima to su istorijski pregledi bivše Jugoslavije, kao i biografije o Titu, rekao je naš Miroslav.

Ne preostaje ništa drugo nego knjigu u ruke i uživati u ljetu!


Ovo je moj izbor:

moj_izbor

 Sagana već uveliko čitam, slobodno pitajte za detalje!

 

 

Categories: Tags: , ,

1 Comment

  1. Dijaspora i stranci citaju o Tito. nego sta? Moj prijedlog je: London for immigrant suckers; So long Yugoslavia. Za nase koji citaju engleski, kao i za strance i dijasporu.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s